Autoriniai darbai

Tapytojas Linas Gelumbauskas tęsia lietuvių modernizmo tapybos tradiciją. Jo kūrybos ištakos – tarpukario ir aštuntojo-devintojo dešimtmečių tapybos plastika, paremta vakarietiško abstraktaus, emocionalaus ekspresionizmo bei tautine Ars‘ininkų menine kalba ir pasaulėjauta. Estetinės nuostatos jį sieja su jo mokytojo –R. P. Vaitiekūno pasaulėžvalga.

Tapytojo L. Gelumbausko kūrybos objektas – abstrahuoti gimtosios žemės peizažai ir gamtovaizdžiai, kurie perteikiami poetine tapybine spalvų, tonų ir potėpių kalba. Jo žemdirbiška dvasia alsuojančiose, paprastumu ir dvasiniu asketiškumu dvelkiančiose abstrakčiose kompozicijose galima įžvelgti šalies laukų, jūros, upių, medžių, biomorfinių ir antropomorfinių figūrų asociacijas.

Dailininko darbai alsuoja žmogiškosios egzistencijos peripetijomis. Suabstraktinti tarsi tapybiniu ženklu perteikti gamtos objektai ir jų fone veikiantys žmogiški pavidalai šifruoja gyvenimo ir mirties, vienatvės, laukimo ir nušvitimo temas. Jis mėgsta tapyti įvairiais plonesniais-storesniais sluoksniais, glotnesnėmis-šiurkštesnėmis faktūromis. Jo kūryboje vyrauja toninė spalvos samprata – jis ypač mėgsta ,,žemiškos kilmės“ spalvas, puoselėja subtilius rudos, juodos, pilkos, baltos spalvos atspalvius ir tonus. L. Gelumbauskas ne tik tęsia ir puoselėja pačias geriausias lietuviškos tapybos mokyklos tradicijas, bet ir, būdamas jaunesnės dailininkų kartos atstovu, jas praturtina naujais, aktualiais bruožais ir savybėmis.

L. Gelumbauskas yra aktyvus menininkas. Parodose jis dalyvauja nuo 1993 m. Jis yra surengęs 8 autorines parodas (pastaruoju metu nedidelės retrospektyvos arba naujų darbų pristatymai rengiami vieną, kelis kartus per metus). Tapytojas yra dalyvavęs 16 – oje grupinių parodų ir 13 – oje plenerų ir simpoziumų. Jis dalyvauja prestižinėse dailės parodose: 200 metų tapybos katedrai (ŠMC, 1997), Vilniaus dailės akademijos magistrantų parodoje (LRS, 2000), Žmogaus kelias (galerija ,,Akademija”, 2002), Mes ateinam (ŠMC, 2003), Baltadvario legendos (LDS, 2005), Trumpas vasaros laikas (Jonų galerija, 2008), Tarptautinio plenero ,,Molėtai-Nida“ tapybos paroda (LRS, 2011) ir kt.